ΠΕΜΠΤΟΣ Ο ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΟ ΜΗΚΟΣ Τ36

ΣΠΑΕΙ
0

Στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Στίβου ΑμεΑ, που φιλοξενείται από σήμερα στη Λυών της Γαλλίας   ο Αναστάσιος Πετρόπουλος έμεινε δεκατέσσερα εκατοστά κάτω από το προσωπικό του ρεκόρ και έτσι δεν μπόρεσε να κερδίσει μια θέση στο βάθρο των νικητών στον τελικό του μήκους κατηγορίας Τ3,.

Ο  Πετρόπουλος είχε καλύτερο άλμα στα 4μέτρα 90 εκατοστά και περιορίστηκε στην 5η θέση της τελικής κατάταξης. Οι προσπάθειες του 23χρονου αθλητή ήταν: 4.66μ., 4.90μ., άκυρη, 4.49μ., 4.71μ., 4.92μ.

Να σημειώσουμε ότι στην αποστολή για λόγος που τους ξερει μόνο η Ομοσπονδία δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή ο προπονητής του Αρκουλής Μιχάλης  έτσι ο αθλητής ήταν υπό καθοδήγηση άλλου προπονητή και αυτό έπαιξε όπως ήταν φυσικό, μεγάλο ρόλο στην απόδοση του.